KRAJIŠNIK PRED SAD: Mi smo tim koji se uvek bori do kraja
SVESNE smo težine meča sa SAD i kvaliteta njihovog tima, ali mi smo tim koji se uvek bori do kraj, izjavila je košarkašica Srbije Tina Krajišnik.
FOTO: FIBA/KSS
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije sutra od 6.40 po našem vremenu kreće u borbu za plasman u finale Olimpijskih igara u Tokiju, gde im je protivnik selekcija Sjedinjenih Američkih Države.
SAD je u četvrtfinalu bila bolja od Australije, a u grupnoj fazi je ostvarila trijumfe protiv Nigerije, Japana i Francuske.
Amerikanke su poslednji poraz na Olimpijskim igrama doživele u polufinalu 1992. godine od Sovjetskog saveza i od tada imaju niz od 53 uzastopne pobede na olimpijskim košarkaškim turnirima.
"Biti u četiri ekipe na Olimpijskim igrama je veliki uspeh, ali mi smo tim koji se uvek bori do kraja. Svesne smo težine meča sa SAD i kvaliteta njihovog tima. Verujem da ćemo se dobro spremiti i ući motivisano i zašto da ne, pokušati da im prekinemo pobednički niz na Igrama. Mi smo tim koji ima mnogo kvaliteta ali istrajnost, borbenost i energija su aduti koji će nam sigurno pomoći i u polufinalu", rekla je centar srpskog tima Tina Krajišnik za sajt KS S.
Srbija je na Igrama u Tokiju u grupnoj fazi slavila protiv Kanade i Koreje, a doživela poraz od Španije, pre nego što je u četvrtfinalu ostvarila trijumf protiv Kine.
"Igranje protiv Sjedinjenih Država je veliki izazov za nas. Svi timovi na Igrama imaju ogroman kvalitet i dobro znamo kakvu ekipu ćemo imati za protivnika u polufinalu. Zahvalne smo na ovom izazovu i ulazimo u duel bez straha, jer nemamo šta da izgubimo. Pred nama je velika prilika i zbog toga ćemo se boriti kao nikad do sada i nećemo odustajati", rekla je je Ivon Anderson.
U drugom polufinalu od 13 sati sastaće se Japan i Francuska. Srbija je na prethodnim igrama u Riju osvojila bronzanu medalju, a pre mesec dana je na Evropskom prvenstvu u Španiji vratila titulu šampiona Evrope.
Preporučujemo
SAD U FINALU OLIMPIJSKIH IGARA: Australijanci se uzalud nadali, Ameri ih “oduvali”
05. 08. 2021. u 09:00
POSLE 10 GODINA: Kurtis Džerels (34) se vraća u Srbiju - Partizanova veza i dalje radi
04. 08. 2021. u 19:12
BARSA NE STAJE: Razigrani lider La lige napada tri boda u Baskiji
BARSELONA će u nedelju uveče pokušati da nastavi savršenu seriju i dođe do 12. uzastopne pobede u svim takmičenjima kada bude gostovala Real Sosijedadu na "Anoeti" u okviru 20. kola La Lige (21.00).
18. 01. 2026. u 07:40
RUSIJA JE ZGROŽENA: Velika ruska zvezda ne samo da se javno odrekla Rusije, već je uradila i ovo!
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, na meti mnogobrojnih međunarodnih sankcija koje sprovode u delo zemlje tzv. "zapada", a iako se činilo da rusku javnost ništa više ne može da iznenadi, za to se potrudila jedna od tamošnjih najvećih zvezda. Zapravo, ona i više nije "tamošnja". I nije samo jednom šokirala svoju dosadašnju domovinu.
18. 01. 2026. u 13:25
Šta znači kad je na Krstovdan VEDRO I VETROVITO
KRSTOVDAN, koji se obeležava 18. januara, jedan je od onih praznika u srpskoj tradiciji koji tiho, ali snažno povezuje veru, prirodu i čoveka. Iako često ostaje u senci Bogojavljenja, Krstovdan u narodnom pamćenju nosi jednaku simboliku, kao dan kada se sudbina godine “zapečati”, a voda, vetar i nebo postaju glasnici onoga što dolazi.
18. 01. 2026. u 11:39
Komentari (0)