ODBOJKAŠICE U POLUFINALU OI: Srpkinje dominantne protiv Italije

A. Ilić

04. 08. 2021. u 11:19 >> 11:19

ODBOJKAŠICE Srbije pokazale su klasu protiv vicešampionki sveta - Italije i slavile sa 3:0 u setovima u četvrtfinalnom meču turnira za odbojkašice na Olimpijskim igrama u Tokiju.

ОДБОЈКАШИЦЕ У ПОЛУФИНАЛУ ОИ: Српкиње доминантне против Италије

Poslednja tri duela ova dva rivala završena su neizvesnom igrom, očekivalo se  nešto slično i danas na Igrama, ali su odbojkašice Srbije pokazale kvalitet i klasu za najviše domete.

U prvom setu viđna je neizvesna borba do same završnice kada su odličnom igrom u odbrani, izabranice Zorana Terzića došle do prednosti 25:21.

Dominacija je kulminirala u drugom setu. Italijank su na momente izgledale kao da ne znaju šta se dešava, a kamo li kako da kontriraju Srpkinjama, te na kraju drugog seta zasluženo vođstvo Srbije 25:14.

Ništa manje kvalitetna igra nije prikazana ni u trećem setu. Sredinom tog perioda igre imale su Italijanke osetnu prednost 13:9, a onda je usledila serija Srpkinja od 6:0 nakon čega nije bilo povratka za Italiju.

Srbija - Italija - TREĆI SET 2:0 (25:21, 25:14, 25:21)

25:21 - Prvu ne koriste Srpkinje, a ni drugu. Treća je bila sreća. Srbija je u polufinalu!

24:19 - Greška Italije donela je priliku Srbiji, a potom novi poen Srbije i pet meč lopti.

20:17 - Srbija na pet poena od polufinala Olimpijskih igara.

19:15 - Odličan napad Italije, Boseti prekida dobru igru Srbije, a potom Milena Rašić donosi poen Srbiji

15:13 - Srbija pravi veliku seriju. U jednom momentu bilo je 9:13, velika serija naših gracija.

12:13 - Dobar napad Tijane Bošković, Srbija sada na -1, treći putu  meču traži Italija video čelendž i nije nijednom bio u prau trener "Azura".

9:13 - Porasla je prednost Italije.

9:11 - Egal igra u ovim trenucima.

8:10 -Odlična Mina popović prekida seriju Italijanki, a potom neiznuđena greška rivala

5:9 - Italijanke imaju osetnu prednost, a to je primoralo Zorana Terzića da zatraži minut odmora.

2:2 - Bolji početak Italijanki koje su ustale iz nokdauna.

Srbija - Italija DRUGI SET 2:0 (25:21, 25:14)

25:14 - Dva nula za Srbiju u setovima

24:14 - Sjajan smeč Milene Rašiđ, potom i poen Maje Ognjenović, set lopta

21:11 - Maja Ognjenović, Bjanka Buša i Tijana Bošković bile su nepremostiva prepreka za rivakle u ovom periodu.

17:10 - Velika prednost naših odbojkašica, Italijanke deluju nemoćno u ovim trenucima.

11:7 - Srbija i dalje vodi i održava prednost.

8:3 - Furiozan početak drugog seta naših odbojkašica, koje u potpunosti u ovim trenucima kontrolišu igru i protivniku ne dozvoljavaju da se razigra.

3:0 - Srbija odlično počinje drugi set sa tri vezana poena.

Srbija - Italija PRVI SET 1:0 (25:21)

25:21 - Odlična Milena Rašić donosi Srbiji prvi set.

24:20 - Četiri set lopti ima Srbija. U presudnim momentima srpske odbojkašice pokazuju klasu i dolaze do mirne završnice prvog seta.

22:20 - Sjajno se branimo, to je donelo izgrađeni napad i novi poen Tijane Bošković koja ih do sada ima osam.

18:18 - Prekidaju Srpkinje seriju rivala. Lopta završava van terena.

15:17 - Četiri vezana poena Italijanki, Terzić traži tajm-aut. Treba istaći da Italija odlično igra na mreži imaju "azuri" četiri bloka naspram jednog naših devojaka.

14:12 - Srbija dolazi do dva poena prednosti. Odlično igra Tijana Bošković.

9:9 - Poenima Bošković i Popović Srbija stiže do izjednačenja.

7:9 - Čini se da će i ovaj meč Srbije i Italije biti dug i neizvestan, bar to pokazuje igra na početku duela.

3:1 - Dobro serviraju naše dame na početku meča

1:0 - Meč je počeo, prvi poen dobila je Srbija!