DVE ASISTENCIJE I MAJSTORIJA IZ SLOBODNJAKA: Lionel Mesi vodio Argentinu do polufinala Kopa Amerike (VIDEO)

04. 07. 2021. u 08:46

ARGENTINA je obezbedila plasman u polufinale Kopa Amerike nakon što je rutinski u četvrtfinalu savladala Ekvador 3:0 (1:0).

ДВЕ АСИСТЕНЦИЈЕ И МАЈСТОРИЈА ИЗ СЛОБОДЊАКА: Лионел Меси водио Аргентину до полуфинала Копа Америке (ВИДЕО)

Lionel Mesi bio je najzapaženiji na terenu. Postigao je gol i upisao dve asistencije, te na taj način nosio Argentinu do trijumfa.

Imao je priliku da se upiše već u 23. minutu, ali je pogodio stativu, potom u 40. minutu asistencijom se iskupio, strelac vodećeg gola bio je Rodrigo de Pol.

Dugo je taj rezultat bio na snazi, a tek u 84. minutu Lionel Mesi upisuje drugu asistenciju, ovoga puta proigrao je Lautara Martineza.

Tačku na utakmicu stavio je Lionel Mesi golom iz slobodnog udarca u 93. minutu.

Argentina će u polufinalu igrati protiv Kolumbije, koja je na penale izbacila Urugvaj – 4:2, posle 0:0 u regularnom delu. Drugi polufinalni par je Brazil – Peru.