ENGLESKA - NEMAČKA 18.00: Evropski klasik na "Vembliju"

Olja Mrkić

29. 06. 2021. u 08:00

KLASIK evropskog fudbala. Zanimljiv i buran istorijat rivalstva ove dve velike selekcije garantuju novi spektakl večeras na "Vembliju".

ЕНГЛЕСКА - НЕМАЧКА 18.00: Европски класик на Вемблију

FOTO: AP/TANjUG

Englezi su bez većih problema bili prvaci svoje grupe i ovo će im biti četvrti uzastopni meč koji igraju u svom "hramu", pa su kao domaćini u blagoj prednosti.

Nemci su igrali promenljivo u "grupi smrti", pa su neki u šali rekli da će im posle dvoboja sa svetskim i evropskim prvacima, Francuzima i Portugalcima, meč sa Englezima biti najlakši. Tradicija kaže da nema favorita, obe selekcije u međusobnim duelima imaju po 13 pobeda, uz šest remija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na Bernabeu

DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"

MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.

25. 02. 2026. u 06:27

Komentari (0)

A KUD ĆU SAD JA – crtica povodom predstave Bašta sljezove boje