GRUPA SMRTI OPRAVDALA NAZIV: Ludnica u Minhenu i u Budimpešti, Nemci prošli dalje u 85. minutu, Ronaldo spašavao Portugalce
GRUPA smrti na EURO 2020 opravdala je naziv. Poslednjih nekoliko minuta na stadionima u Minhenu i Budimpešti doneli su pregršt uzbuđenja, a na kraju su autsajderi grupe Mađari izvukli najdeblji kraj iako do 85. minuta nije izgledalo da će biti tako.
FOTO: AP
Obe utakmice završene su rezultatom 2:2 što u konačnici donelo prvo mesto Francuskoj, drugo Nemačkoj i treće Portugalu.
Francuzi u osmini finala igraju sa Švajcarskom, Portugalci idu na Belgiju, a Nemci će na Vembli protiv Engleske.
Vodili su Mađari 1:0 i 2:1 na Alijanc areni, u jednom trenutku bili i drugi na tabeli, ali na kraju su završili učešće, skupo prodavši kožu u možda i najtežoj grupi u istoriji Evropskih prvenstava - protiv prvaka Evrope i dva poslednja šampiona sveta osvojili su dva boda!
U isto vreme u Budimpešti Kristijano Ronaldo je sa dva gola iz penala uvećao skor najboljeg strelca Evropskih prvenstava svih vremena, vrativši Portuglace sa ivice ambisa pošto je Benzema sa dva gola u međuvremenu preokrenuo rezultat.
Parovi osmine finala:
Belgija - Portugal
Fransuka - Švajcarska
Hrvatska - Španija
Švedska - Ukrajina
Engleska - Nemačka
Holandija - Češka
Vels - Danska
Preporučujemo
SVAKOG DANA 20.548 EVRA Barselona zarađuje na povredi Usmana Dembelea
23. 06. 2021. u 21:58
AUTOGOL, SUZE, REKORDI... Prva faza Evropskog prvenstva donela je mnogo uzbuđenja
23. 06. 2021. u 23:30
SRPSKI STRELCI NA SVETSKOM KUPU U OSIJEKU: Nišane medalje, misle na Japan
23. 06. 2021. u 20:50
SPEKTAKL NA "EMIREJTSU": Arsenal bi da napravi ključan korak u borbi za titulu protiv preporođenih "crvenih đavola"
DERBI 23. kola Premijer lige donosi veliki okršaj na "Emirejtsu" gde Arsenal dočekuje Mančester junajted (17.30) u meču koji ima potpuno različitu težinu za dva kluba. Tobdžije jure titulu, dok "crveni đavoli" pokušavaju da uhvate priključak u borbi za Ligu šampiona.
25. 01. 2026. u 07:20
HRVATSKI HULIGANI NAPALI SRBE - DEVET HRVATA ZAVRŠILO U BOLNICI: Detalji tuče navijača u Tuzli
Malme i Crvena zvezda sastali su se u Ligi Evrope, a potom je došlo do tuče navijača u okolini Tuzle, u Bosni i Hercegovini, kada se deo Zvezdinih pristalica iz Republike Srpske avionom vraćao iz Švedske.
25. 01. 2026. u 14:30
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)