KOPA AMERIKA: Kolumbija na pragu eliminacije

Марко Паунић
Marko Paunić

21. 06. 2021. u 09:17

FUDBALERI Perua pobedili su prošle noći selekciju Kolumbije sa 2:1 i tako zadržali šanse za plasman u nokaut fazu Kupa Amerike.

КОПА АМЕРИКА: Колумбија на прагу елиминације

Foto: AP

Peru je poveo u 17. minutu golom Serhija Penje, izjednačio je Migel Borha sa penala u 53. minutu, da bi 11. minuta kasnije meč na stadionu Olimpiko u Gojaniji autogolom rešio Jeri Mina.

Peru je posle dva meča na trećoj poziciji Grupe B sa tri boda, dok je Kolumbija sa četiri osvojena boda iz tri utakmice ostala na drugom mestu.

Prvi na tabeli je Brazil sa maksimalnih šest bodova iz dve utakmice.

Ranije sinoć, u istoj grupi, Venecuela i Ekvador su odigrali nerešeno 2:2.

Venecuela je četvrta na tabeli sa dva boda, dok je Ekvador poslednji sa jednim osvojenim bodom.

U narednim mečevima u ovoj grupi sastaće se Ekvador i Peru, odnosno Brazil i Kolumbija.

Najbolje četiri ekipe iz obe grupe Kupa Amerike plasiraće se u četvrtfinale.


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

TRAMP AMINOVAO, CELA RUSIJA BESNA! Najnovije vesti iz Amerike su potpuno neverovatne