BENZEMIN KOŠMARNI POVRATAK: Napadač Reala promašio penal na "novom debiju" za Trikolore

02. 06. 2021. u 22:36

KARIM BENZEMA nije se proslavio na svom povratku u reprezentaciju Francuske koja je ugostila ekipu Velsa.

БЕНЗЕМИН КОШМАРНИ ПОВРАТАК:  Нападач Реала промашио пенал на новом дебију за Триколоре

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Napadač madridskog Raala obukao je majicu sa kočopernim petlom posle šestogodišnje pauze, ali je promašio penal u 27. minutu nakon faula zbog koga je isključen Neko Vilijams.

Trikolori su u nastavku uspeli da materijalizuju brojčanu prednost na terenu i golovima Embapea u 37, Grizmana u 48. i Ousmana Dembelea u 79. minutu savladali su gostujuću ekipu.

Meč je odigran iza zatvorenih vrata Alajanc rivijera stadiona u Nici koji inače prima 36.ooo gledalaca.

Od ostalih utakmica ovog prijateljskog termina u Evropi izdvajamo remi Danske u Nemačkoj za koju su takođe nastupila dva povratnika - Maks Humels i Tomas Miler.

Florijan Nojhaus je doveo pancere u vođstvo u 48. minutu, a izjednačenje vikinzima doneo je Jusuf Poulsen u 71.

Engleska je golom Sake savladala Austriju, Gruzija je iznenadila Rumune u gostima (1:2), a Holandija i Škotska podelili su plen - 2:2. Škoti su golovima Hendrija i nizbeta dva puta vodili, a oba puta poravnanje je donosio Memfis Depaj.

Ranije su bez golova igrali Bosna i Hercegovina i Crna Gora.