FESTIVAL FOLKLORA NA DEV OBALE DRINE: Pesmom i igrom premostili reku

В.Митрић

01. 09. 2024. u 23:46

U ORGANIZACIJI KUD "Most" Bratunac i KUD "Jelek" Bajina Bašta organizovan je, Treći regionalni festival folklora "Na drinske obale dve, jedno se kolo vije".

ФЕСТИВАЛ ФОЛКЛОРА НА ДЕВ ОБАЛЕ ДРИНЕ: Песмом и игром премостили реку

foto v mitrić

IZ Bajine Bašte festival, gde je organizovan na Trgu u Bajinoj Bašti, preselio se, na veliku  radost publike, u Bratuncu na Trgu Miloša Obilića. 

Učestvuju: Srpsko sokolsko društvo "Kralj Petar ujedinitelj" iz Višegrada, KUD" Pletenica" Bijeljina, KUD"Karadžić" Loznica, KUD "Jelek" Bajina Bašta, SKUD "Despot Stefan Lazarević" Srebrenica, KUD"Azbukovica" Ljubovija, KUD "Most" Bratunac, 

Pokrovitelj festivala je Uprava za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu. Festival je otvorio Dejan Milisavljević Zvečanac poznati srpski koreograf, a učesnike festivala je pozdravio načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)