VLADA RS PRELOMILA: Smanjene marže na osnovne životne namirnice
VLADA Republike Srpske usvojila je danas odluku o izmeni Uredbe o ograničavanju marži u prometu robe i time smanjila marže na osnovne životne namirnice, rekla je ministarka trgovine i turizma Suzana Gašić.
FOTO RTRS
Ministarka Gašić je istakla da je Vlada donela odluku radi zaštite standarda života građana Srpske.
- Današnja izmena odnosi se pre svega na smanjenje marži osnovnih životnih namirnica u prometu. Konkretno, spuštamo maržu u prometu na veliko sa osam na šest procenta, a u prometu na malo sa 10 na osam procenata, navela je Gašićeva, nakon održane sednice Vlade Srpske.
Ona pojašnjava da se ne može uticati na cene uvozne robe, ali da postoje mehanizmi da se ipak utiče na krajnju cenu životnih namirinica koju plaćaju građani.
Preporučujemo
PREMINULA DEVOJČICA (5) U STRAVIČNOJ NESREĆI: Ocu se bore za život
10. 02. 2026. u 18:22
RUČNOM BOMBOM NA KAFIĆ: Eksplozija u ugostiteljskom objektu u Istočnom Sarajevu
10. 02. 2026. u 16:44
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (1)