OVA RUSKA ZVER IZGLEDA UBISTVENO: Jedinstvena arhitektura lovca Su-57 daje mu posebne napadačke i odbrambene karakteristike
EFIKASAN spoljašnji izgled ruskog lovačkog aviona pete generacije Su-57 nema veze sa željom da avion bude upečatljivog dizajna, nego sa konstruktorskim karakteristikama te najnovije letelice, saopšteno je novinarima iz pres-službe ruskeodbrambene korporacije „Rosteh“.
Foto: Printscreen
- Impresivan izgled Su-57 ne čini prosto dizajn, već je posledica jedinstvene arhitekture lovca. Konstrukcija letelice je napravljena prema integrisanom kolu koje zajedno sa motorima sa upravljivim vektorima potiska daje letelici impresivne manevarske karakteristike. Pored toga, lovac 'Suhoj' napravljen je uz široku primenu tehnologije slabe primetnosti - avion ima karakteristične obode koji smanjuju površinu radarskog preseka i daju mu karakteristike zveri, navodi se u saopštenju.
Foto: lifenews.ro@LifenewsRo
Iz ruske korporacije ističu da su tvorci najnovijeg lovca Su-57 ponosni zbog spoljašnjeg izgleda letelice, ali se još više ponose tehničkim mogućnostima te letelice.
Ranije je američki vojni ekspert H.I. Saton objavio na svom nalogu na Tviteru snimak ruskog lovca Su-57 kako leti iznad Crvenog trga. On nije krio oduševljenje ruskim letelicama, rekavši da izgledaju „ubistveno".
Su-57 (ranije poznat kao PAK FA) je ruska letelica pete generacije, predviđena za uništavanje svih vrsta vazdušnih, kopnenih i nadvodnih meta. Prvi let je izveo 2010. godine. Su-57 karakteriše visok stepen manevarskih sposobnosti, najnoviji sistem radio-elektronske opreme i slaba uočljivost („stelt“ tehnologija).
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (1)