OGORČENI NAPADIMA: Protesti Palestinaca širom Izraela (FOTO)
PALESTINCI koji žive u Izraelu večeras su ponovo izašli na ulice u gradovima širom zemlje da demonstriraju, a neki protesti su prerasli u sukobe sa izraelskom policijom koja je uhapsila najmanje 15 ljudi.
Foto: AP
Palestinci demonstriraju zbog intervencija policije u Jerusalimu, posebno u krugu džamije Al Aksa, tokom kojih je samo danas povređeno više stotina ljudi, prenosi jerusalimski dnevnik ''Tajms of Izrael''.
Hiljade demonstranata izašlo je na ulice Nazareta, Haife, Šaframa, Sagev Šaloma i manjih gradova kao što su Eksal, Kafr Manda i Nahaf.
U saoppštenju policije se navodi da su demonstranti bacali kamenice i flaše, palili baklje i druga pirotehnička sredstva.
Preporučujemo
IZRAELSKA VOJSKA UZVRATILA HAMASU: Raketirana Gaza, broje se mrtvi - poginuo i komandant
10. 05. 2021. u 19:08
NAPADNUT JERUSALIM! Čuju se sirene, pogođen automobil, evakuisan parlament (VIDEO)
10. 05. 2021. u 18:00 >> 18:18
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)