PUTIN O RUSKOJ VAKCINI: U inostranstvu smatraju pouzdanim poput kalašnjikova
RUSKI preparati protiv virusa korona su danas najbezbedniji, oni su jednostavni i pouzdani i u inostranstvu ih porede sa automatom „kalašnjikov“, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin.
Foto AP
On je dodao da su na svetskom tržištu odlučili da podrže američku vakcinu „Moderna“ ali da će se tek za 10 godina znati koliko su strani preparati bili korisni.
Prema njegovim rečima, svi ruski preparati su poznati, oni su zasnovani na tehnologijama i platformama koje su primenjivane decenijama. Oni su takođe i veoma savremeni i danas su, bez sumnje, najpouzdaniji i najbezbedniji.
„Što bi rekao jedan od evropskih stručnjaka: pouzdani su kao automatske puške ‘kalašnjikov’. To nismo rekli mi nego jedan od evropskih stručnjaka i mislim da je on u pravu. Jednostavni i pouzdani kao ‘kalašnjikov’ “, rekao je on je na sastanku sa potpredsednicom ruske vlade Tatjanom Golikovom o situaciji u vezi s pandemijom kovida.
Putin je dodao i da je Rusija danas jednina zemlja koja je spremna da prenese tehnologiju proizvodnje vakcina u druge zemlje i to i radi.
Podsetimo, vodeći infektolog bečkog Medicinskog fakulteta i predsednik Austrijskog društva za infektivne bolesti i tropsku medicinu Florijan Talhamer izjavio je ranije da je ruska vakcina „Sputnjik ve“ (Sputnik V) pokazala efikasnost i pouzdanost koje se mogu uporediti s karakteristikama „kalašnjikova“.
- ’Sputnjik Ve’ je kao ruska automatska puška, jednostavna, pouzdana i efikasna. Ohrabrujući podaci bili su objavljeni u veoma uticajnom medicinskom časopisu, mada prilično kasno, ali bez obzira. Prilikom davanja prve i druge doze koriste se različiti virusni vektori kako bi se povećala efikasnost - rekao je austrijski profesor početkom godine za „Kronen cajtung“.
Sve oštrija borba između svetskih proizvođača vakcina
Predsednik Rusije je istakao i da se na svetskom tržištu zaoštrava borba između proizvođača preparata protiv virusa korona.
- Na svetskom tržištu su odlučili da podrže američku vakcinu ‘Moderna’ s kojom nastupa američko-evropska kompanija i to prilično agresivno. Ali, to je njihiva stvar - rekao je Putin.
Kako je dodao, u inostranstvu govore o inovativnosti tog preparata i tome koliko je moderan.
- Daj bože, nadam se, da će tako i biti. Istina, da li je to i zaista tako, biće poznato tek za 10 godina kontinuirane porimene i analize rezultata - zaključio je Putin.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)