POGOĐEN IRANSKI NAFTNI TANKER U SIRIJI: Dron koji je napao brod doleteo iz pravca Libana
SIRIJSKO ministarstvo energetike saopštilo je večeras da je ugašen požar na naftnom tankeru kod rafinerije Banijas koji je izazvan napadom drona iz pravca libanskih voda.
Foto: Depositphotos
Identitet tankera nije objavljen, a iranska televizija Al-Alam tvrdi da je pogođen jedan od tri iranska naftna tankera koji su nedavno stigli na sirijski naftni terminal, dok poluzvanična iranska agencija Tasnim negira da je reč o iranskom brodu, prenosi Rojters.
U priobalnom gradu Banijas nalazi se rafinerija koja je zajedno sa onom u Homsu pokriva značajan deo domaće potražnje za dizelom, gorivom za grejanje, benzinom i drugim naftnim derivatima.
Preporučujemo
IRAN SE SVETI ZA NATANC? Eksplozija u izraelskoj fabrici oružja (VIDEO)
21. 04. 2021. u 13:30
KAĆUŠE ZASULE IRAČKU BAZU KOD BAGDADA: Niko ne preduzima odgovornost za napad
18. 04. 2021. u 20:45
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)