ŠAMAR RUSIJI: Evropska unija i SAD uvele prve sankcije zbog trovanja Navaljnog
VAŠINGTON i Brisel uveli su sankcije protiv ruskih zvaničnika i preduzeća, nakon što su američki obaveštajci zaključili sda iza napada na kritičara Kremlja Alekseja Navaljnog stoji ruska vlada.
Foto AP
Evropska unija je danas prvi put uvela sankcije u okviru novog globalnog režima za "kršenje ljudskih prava" i to protiv četvorice ruskih državljana zbog hapšenja Alekseja Navaljnog, navodi se u dokumentu objavljenom u Službenom glasniku EU.
Na spisku za sankcije nalaze se predsednik Istražnog komiteta Ruske Federacije Aleksandar Bastrikin, direktor Ruske garde Viktor Zolotov, generalni tužilac Rusije Igor Krasnov i šef Federalne kaznene službe Aleksandar Kalašnjikov, preneo je Sputnjik.
Navodi da sankcije stupaju na snagu danom objavljivanja.
- Usvojene restriktivne mere uključuju zabranu putovanja u EU i zamrzavanje imovine za fizička lica. Osim toga, fizičkim i pravnim licima iz EU zabranjeno je da daju sredstva onima koji su navedeni na spisku -precizira se u dokumentu.
SAD su u utorak takođe uvele sankcije ruskim pojedincima i entitetima zbog skoro fatalnog trovanja Navaljnog, rekli su zvaničnici administracije Bajdena, prenosi Dojče vele.
Obraćajući se novinarima na konferencijskom pozivu, visoki zvaničnici Bele kuće rekli su da se sankcije izriču u koordinaciji sa Evropskom unijom i pozvali na puštanje Navaljnog iz zatvora.
(Blic)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MOSKOVSKI SUD DAO OBJAŠNjENjE: Evo zbog čega je Navaljnom ukinuta uslovna kazna
28. 02. 2021. u 22:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
22. 07. 2026. u 11:46 >> 23:04
Komentari (1)