RUSKI GRAĐANI PONOVO NA METI ZAPADA: Amerika uvela sankcije Kadirovu i treneru njegovih konja
SJEDINjENE Američke Države i Velika Britanija uvele su sankcije određenom broju ruskih građana, kompanija i organizacija zbog optužbi za kršenje ljudskih prava.
Foto: EPA
Na američkoj sankcionoj listi našli su se: savetnik šefa Čečenije za bezbednost Danil Martinov, potpredsednik vlade Republike Usmaev Vahit, predstavnik čečenskog lidera Ramzana Kadirova Sabsabi Zijad, trener njegovih konja Simar Satiš, njegov predstavnik u Evropi Timur Dugazaev (državljanin Nemačke), kao i fondacija Ahmeta Kadirova, fudbalski klub „Akhmat“, prvenstvo „Ahmat“, „Ahmat MMA“, „Čečenske mineralne vode“ i kompanija „Megastrojinvest“.
Na britanskom spisku su: Kataev Ajub (bivši šef policije Arguna u Čečeniji), zamenik ministra unutrašnjih poslova Republike Alaudinov Apti i specijalna jedinica „Terek“ („za mučenja i druge zločine protiv ljudskih prava LGBT osoba“ u republici).
Ranije su američki senatori pozvali Ministarstvo finansija da proširi sankcije prema „zakonu Magnitskog“. Usvojen je u decembru 2012. godine. Rusi, za koje Vašington smatra da su umešani u kršenje ljudskih prava, potpali su pod ove sankcije. Kasnije je taj akt dobio status globalnog zakona, odnosno sankcije prema njemu trebalo bi primeniti na sve države čiji građani, prema SAD-u, krše ljudska prava.
Moskva je više puta izjavila da je nedopustivo politizovati slučaj Magnitskog.
(Sputnjik)
Preporučujemo
NOVA MUKA ZA ERDOGANA: Evropski parlament zadao novu glavobolju Turskoj
26. 11. 2020. u 19:19
ERDOGAN NIJE POSLUŠAO UPOZORENjA: Francuska traži da EU uvede sankcije Turskoj
26. 11. 2020. u 15:19
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)