17 DECE PUKOM SREĆOM IZBEGLO SMRT: Terorista iz Beča nameravao da napadne i katoličku crkvu, evo šta ga je sprečilo
ISTRAGA terorističkog napada od 2. novembra ukazuje na to da je terorista Kujtim Fejzulaj nameravao da napadne i katoličku crkvu u centru Beča.
Foto: EPA
Austrijski ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer saopštio je da je očigledno terorista nameravao da napadne crkvu, po uzoru na atentat u Nici.
Sada je jasno koja crkva je bila meta, a to je Ruprehtskirhe, u kojoj se u noći napada održavala molitva mladih.
Bečki dnevnik "Kronen cajtung“ ukazuje da je 17 dece pukom srećom izbeglo smrt.
Terorista, Albanac poreklom iz Severne Makedonije, pokušao je da naoružan upadne u crkvu u kojoj su se molili mladi, ali u tome nije uspeo, jer su vrata hrama bila zaključana.
Naime, crkva raspolaže uređajem koji u određeno vreme zaključava sva vrata.
Samo par sekundi kasnije, Fejzulaj je ubijen ispred crkve od strane specijalaca austrijske policije.
Portparol bečke biskupije Mihael Priler rekao je da su mladi vernici izbegli smrt time što su svesno delovali. Čim je pao prvi pucanj, oni su ugasili svetla u crkvi i mirno su se u njoj zabarikadirali.
Preporučujemo
SNIMAK PRIVOĐENjA TERORISTE U LINCU: Uhapšen monstrum povezan sa napadom u Beču (VIDEO)
03. 11. 2020. u 21:48
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)