NA PROTESTIMA U MINSKU: Uhapšeno nekoliko demonstranata
BELORUSKA policija uhapsila je danas nekoliko učesnika neodobrenog protesta ogranizovanog u Minsku, saopštila je portparolka ministarstva unutrašnjih poslova Natalija Ganusevič.
Foto: Tanjug/AP
Opozicija Belorusije planira da protesti aktivistkinja budu održani u blizni Trga pobede. Svedoci tvrde da su pripadnici organa reda raspoređeni u tom delu grada, da su pojačane mere bezbednosti i da je obližnja stanica metroa zatvorena, preneo je TAS.
Novinari Rojtersa koji izveštavaju sa protesta u Minsku tvrde da je policija Belorusije uhapsila više od 10 demonstranata.
U Belorusiji se masovni protesti održavaju još od predsedničkih izbora održanih 9. avgusta. Prema zvaničnim podacima, pobedu je odneo dugogodišnji lider Aleksandar Lukašenko, a opozicija tvrdi da su izbori bili namešteni.
Preporučujemo
ZAHTEVALI OSTAVKU LUKAŠENKA: Više od 300 osoba uhapšeno na maršu žena u Minsku
19. 09. 2020. u 23:05
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)