POSTAO JE HISTERIČAN! Teške reči Čavušoglua na račun Makrona
TURSKI ministar inostranih poslova Mevlut Čavušoglu izjavio je da je francuski predsednik Emanuel Makon postao histeričan zbog dešavanja u libijskom i sirijskom sukobu i zbog spora oko pomorskih granica na istočnom Mediteranu.
Foto: Tanjug AP
Mevlut Čavušoglu navodi da je Francuska podržala Kalifu Haftara.
- U Libiji su oni (Francuska) podržali pučistu (Kalifu) Haftara i napravili tešku grešku - rekao je Čavušoglu.
Prema njegovim rečima, stvari su se promenile, ravnoteže su se promenile, Haftar je poražen, a Makron je postao histeričan.
- Sa tom histerijom nije znao šta da radi. Odmah nakon toga je rekao da su naši brodovi maltretirali njihove brodove na istoku Mediterana, ali to nije mogao dokumentovati i bio je ponižen - dodao je Čavušoglu.
Za sada nema komentara iz Makronove kancelarije niti francuskog Ministarstva inostranih poslova o Čavušogluovoj izjavi.
(RTS)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)