ŠEF DIPLOMATIJE AŠKENAZI:Vojska da preuzme odgovornost za kontrolu pandemije
MINISTAR spoljnih poslova Izraela Gabi Aškenazi izjavio je da bi vojska trebalo da preduzme odgovornost za stavljanje pandemije pod kontrolu, što će najverovatnije dovesti do produbljivanja tenzije unutar vlade ove zemlje, prenosi agencija Rojters.
Deposithphotos
U Izraelu su delimične mere karantina ukinute u maju, nakon čega je nastupilo pogoršanje epidemiološke situacije. U ovoj zemlji broj zaraženih korona virusom trenutno premašuje 50.000, dok je broj osoba koje su do sada umrle od posledica COVID-19 veći od 400.
Ministar spoljnih poslova Gabi Aškenazi izjavio je da se u toku ove nedelje očekuje usvajanje odluke o predavanju nadležnosti za stavljanje pandemije pod kontrolu sa ministarstva zdravlja na vojsku.
Niko iz premijerovog kabineta nije bio dostupan da da komentar na ovu izjavu.
Međutim, moguće da će Netanjahu biti neodlučan u pogledu predavanja ovlašćenja nad upravljanjem pandemijom ministru odbrane Beniju Gancu, sada kada su između ova dva izraelska lidera nastupile nesuglasice u pogledu predloženog aneksiranja okupiranih delova Zapadne obale i u vezi sa budžetom.
Preporučujemo
VIRUS KORONA DIKTIRA I TRŽIŠTE: Cene nafte padaju zbog rasta broja novozaraženih
20. 07. 2020. u 18:43
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)