PROPALI PREGOVORI IRANA I SAD: Teheran odbio sastanak u Islamabadu
TRENUTNI napori koje predvode regionalne zemlje, među kojima je Pakistan, za posredovanje u prekidu vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana dospeli su do ćorsokaka, prenosi danas Volstrit džurnal (WSJ).
Foto: Profimedia/Gemini
Iran je preneo posrednicima da nije spreman da se sastane sa američkim zvaničnicima u Islamabadu u narednim danima i da američke zahteve smatra neprihvatljivim.
WSJ navodi da Turska i Egipat traže izlaz iz diplomatskog ćorsokaka i da se razmatraju alternativna mesta za održavanje razgovora, poput Katara ili Istanbula.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
UKRAJINA JE PALA NA KOLENA: Stigao ultimatum koji ne smeju da odbiju
LIDER poljske opozicione partije Pravo i pravda i bivši premijer Poljske Jaroslav Kačinjski poručio je da Ukrajina ne može biti primljena u Evropsku uniju dok ne odbaci politiku veličanja Stepana Bandere, Ukrajinske ustaničke armije i Organizacije ukrajinskih nacionalista.
05. 07. 2026. u 07:22
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)