IAEA STIŽE U IRAN Oglasio se Bagaei: "Nastavljamo sa tehničkim razgovorima"
ZVANIČNICI Međunarodne agencija za atomsku energiju (IAEA) posetiće Iran u naredne dve nedelje, saopštilo je iransko ministarstvo spoljnih poslova.
Foto: Društvene mreže
Portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagaei izjavio je u ponedeljak da će zvaničnici IAEA posetiti Iran u naredne dve nedelje, samo nekoliko dana nakon što je direktor agencije Rafael Grosi izjavio da je Teheran spreman da nastavi tehničke razgovore.
Bagaei je dodao da će biti predstavljen priručnik koji se odnosi na buduću saradnju Irana sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju, a koji je zasnovan na nedavnoj parlamentarnoj odluci koja ograničava takvu saradnju.
(Korea Tajms)
Preporučujemo
Nema mira na Bliskom Istoku: Putin razgovarao sa Arakčijem; Izrael napao pozicije Hezbolaha u dolini Beka
27. 04. 2026. u 07:28 >> 15:34
Putin razgovarao sa Arakčijem: Rusija će učiniti sve za mir na Bliskom istoku
27. 04. 2026. u 15:34
Kina besna na SAD! Ne interesuje ih njihova naredba: "Ameri, prestanite"
27. 04. 2026. u 15:21
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)