"SRAMOTNE AKCIJE NETANJAHUA U GAZI" Makron: Treba preispitati odnos EU i Izraela
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron danas je ocenio da su postupci vlade izraelskog premijera Benjamina Netanjahua kada je u pitanju humanitarna situacija u Pojasu Gaze ''neprihvatljivi'' i ''sramotni'', dodavši da se ne protivi preispitivanju odnosa EU i Izraela.
Christophe Petit Tesson
- Nema vode, nema lekova, ne možemo da izvučemo povređene - rekao je on, dodavši da je to ''sramota''.
Makron je rekao da se radi o ''neprihvatljivoj humanitarnoj tragediji'' i da je njegov posao da ''učini sve što može da to zaustavi'', prenosi BFM.
Govoreći o potencijalnim sankcijama protiv Izraela, francuski lider je rekao da je otvoren za reviziju ''sporazuma o saradnji“ između Evropske unije i Tel Aviva, koji uključuju, između ostalog, odsustvo carina na određene proizvode.
Odgovarajući na pitanje da li je prikladno da se termin ''genocid'' koristi za aktuelnu situaciju u Gazi, Makron je rekao da je ''na istoričarima da odgovore na to pitanje, a ne na predsedniku''.
(Tanjug)
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)