SAD POSTAVILE ULTIMATUM IRANU: Ili nuklearni sporazum ili sanakcije
SJEDINjENE Američke Države uvešće još oštrije sankcije Iranu u slučaju odsustva sporazuma o nuklearnom programu, izjavio je američki ministar energetike Kris Rajt u intervjuu TV Si-En-Bi-Si.
Foto printskrin national interest
-Nesumnjivo, očekujem mnogo oštrije sankcije protiv Irana i nadam se da će ga naterati da odustane od nuklearnog programa, rekao je Rajt odgovarajući na pitanje da li Vašington može da pojača restriktivne mere protiv Teherana.
Prema Rajtovim rečima, Sjedinjene Američke Države ne mogu da dozvole da Islamska Republika poseduje nuklearno oružje.
Prethodno, Vašington i Teheran održaće pregovore u Omanu 12. aprila, saopštio je ministar spoljnih poslova Irana Abas Aragči.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan ranije je rekao da je Teheran u pismu predsedniku Trampu odbio direktne pregovore sa Iranom o nuklearnom programu, a prozor za dijalog je otvoren samo uz posredovanje trećih zemalja.
Ranije je agencija Rojters, pozivajući se na iranskog zvaničnika, prenela da su Oružane snage Irana stavljene u stanje povišene borbene gotovosti po naređenju vrhovnog vođe zemlje, ajatolaha Alija Hamneja zbog pretnji predsednika SAD Donalda Trampa na račun Teherana.
Početkom marta Tramp je rekao da je poslao pismo iranskom vrhovnom lideru Aliju Hamneiju u kojem je naznačio da preferira sporazum sa Teheranom o njegovom nuklearnom programu. Američki predsednik je potom napomenuo da Vašington razmatra dva moguća načina za rešavanje iranskog nuklearnog pitanja – vojni ili diplomatski, ističući da više vole pregovore.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)