TRAMP POTPISAO UKAZE O RADU VLADE: Veća transparentnost rada institucija u SAD
AMERIČKI predsednik Donald Tramp potpisao je danas izvršne naredbe koje se odnose na vantelesnu oplodnju,kao i na veću transparentnost u radu vlade, kako bi se smanjila nepotrebna potrošnja.
FOTO: Tanjug/AP
Tramp je direktivom zatražio da vantelesna oplodnja bude besplatna i dostupna svima, preneo je AP.
On je izjavio da veruje da žene i njihovi supruzi, porodice, veoma cene ovakvu direktivu koja nudi moguće rešenje ženama koje imaju problema da zatrudne.
Predsednica Nacionalne asocijacije za borbu protiv steriliteta, Barbara Kolura, rekla je da ova mera koju donosi Bela kuća deluje "izuzetno obećavajuće".
- Najveće prepreke za ljude koji žele porodicu su troškovi za ovu vrstu postupka, koje zdravstveno osiguranje ne može da pokrije - ukazala je ona.
Druga izvršna naredba koju je potpisao odnosi se na funkcije Kancelarije za upravu i budžet od koje se traži veća transparentnost i detaljno navođenje nepotrebne potrošnje i malverzacija.
Dok Ministarstvo za vladinu efikasnost na čelu sa Ilonom Maskom nastoji da smanji potrošnju federalne vlade.
Mask je na meti kritika demokrata u Kongresu zbog metoda koje on i kancelarija za upravu i budžet koristi za smanjenje potrošnje vlade, uključujući međunarodnu pomoć i smanjenje broja zaposlenih u vladinim agencijama.
(Tanjug)
Preporučujemo
NAHJAN ODLUČNO ODGOVORIO RUBIJU: Predlog o raseljavanju Palestinaca je odbijen
19. 02. 2025. u 13:02
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)