POSLE 12 GODINA: Francuska podigla zastavu na ambasadi u Damasku
FRANCUSKA je danas podigla zastavu na svojoj ambasadi u Damasku, nakon što je ta diplomatska misija bila zatvorena 12 godina tokom građanskog rata u Siriji, saopštilo je francusko Ministarstvo spoljnih poslova.
Foto: Pixabay
Tim neće ostati u zemlji, a taj gest, kako je istaknuto, ne znači da je ambasada ponovo otvorena, preneo je Rojters.
Francuska je prekinula odnose sa Asadom 2012. godine, a zvanično je istakla da politički prelaz u Siriji mora da bude verodostojan, u skladu sa okvirima koje su izdale UN.
BONUS VIDEO: OVAKO JE ''NEŽNA'' POLICIJA U FRANCUSKOJ: Ne dao Bog nikome da provaljuje u institucije
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)