U ČEMU JE BOLJI TRAMP, A U ČEMU BAJDEN? Evo šta su pokazala nova istraživanja među biračima
GLASAČI u Sjedinjenim Američkim Državama smatraju da je kandidat Republikanske partije na predstojećim predsedničkim izborima Donald Tramp bolji kandidat kad je reč o ekonomiji, ali smatraju da je kandidat Demokratske stranke Džozef Bajden bolji kandidat kad je reč o očuvanju demokratije.
Foto AP
Anketa Rojtersa i istraživačke agencije Ipsos pokazala je da su dva ključna problema za glasače u SAD stanje demokratije i ekonomski problemi, pri čemu je 47 odsto anketiranih smatralo da je Tramp bolji izbor za taj problem, dok je njih 37 odsto reklo da je bolji Bajden.
Kad je reč o pitanju imigracija, 44 odsto anketiranih smatra da je Tramp bolji izbor, dok njih 31 odsto smatra da je bolji Bajden, a Rojters dodaje da su u 2022. 13,9 odsto populacije činili imigranti, što je najveći postotak u ovom veku.
Tramp je viđen i kao bolji kandidat po pitanju spoljnih sukoba i terorizma sa 40 odsto prema 35, ali je Bajden bolji kandidat kad je reč po pitanju reagovanja na ekstremizam i pretnje po demokratiju, sa 39 odsto prema 33, što je, prema ispitanicima, drugi najveći problem u SAD.
Bajden takođe vodi kad je reč o zdravstenoj zaštiti sa 40 odsto prema 29.
U prethodnim anketama Rojtersa i Ipsosa Bajden i Tramp su bili u najvećoj meri izjednačeni, ali je u pojedinim saveznim državama uočen porast popularnosti Trampa.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: KINESKI DRON PRVI NA MONT EVERESTU: Pogledajte kako nosi teret
Preporučujemo
POZNAT DATUM PRVE DEBATE BAJDENA I TRAMPA: Ove godine na snagu stupaju i nova pravila
21. 06. 2024. u 08:24
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)