POLJSKA JAČA OGRADU NA GRANICI SA BELORUSIJOM: "Postaće neprohodna" - izdvajaju 375 miliona dolara
POLjSKA planira da izdvoji oko 375 miliona dolara za jačanje ograde na granici sa Belorusijom, saopštio je zamenik ministra nacionalne odbrane zemlje Cezari Tomčik.
Foto Tanjug/AP
- Sama modernizacija ograde će koštati oko 1,5 milijardu zlota (oko 375 miliona dolara) i upravo toliko treba izdvojiti da bi ograda u stvari funkcionisala - rekao je Tomčik za televiziju TVN24.
On je dodao da na projektu radi tim poljskih inženjera i saradnika sa Šleskog tehnološkog univerziteta. Po mišljenju Tomčika, nakon modernizacije ograda će „postati neprohodna“, dok je u prvobitnom obliku predstavljala samo privremeno rešenje.
Kako je istakao, trenutno ograda na granici nije dovoljno efikasna za odvraćanje ilegalnih migranata.
Tomčik je priznao da poljski graničari vraćaju ilegalne migrante, koje uhvate direktno na granici, nazad u Belorusiju.
Podsećamo, poljski premijer Donald Tusk u februaru je saopštio da je vlast donela odluku da se započnu radovi na modernizaciji ograde na granici sa Belorusijom, koja je podignuta 2022. godine. Ograda predstavlja zid od čeličnih rešetkastih blokova visine 5,5 metara i dužine 186 kilometara. Cilj je zaštita od ilegalnih migranata. Izgradnja zida je koštala 278 miliona dolara.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: KADIROV PROVERAVA TERENSKA VOZILA: Pogledajte kako vuče jedno od vozila
Preporučujemo
PRETNjA ILI PREDOSTROŽNOST? Poljska gradi rovove i bunkere na granici sa Rusijom
09. 05. 2024. u 21:59
SKANDAL U POLjSKOJ: Pronađeni uređaji za prisluškivanje u prostorijama Vlade
07. 05. 2024. u 09:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)