"NAŠ ODGOVOR NEĆE BITI MANJE BOLAN": Medvedev zapretio Amerima - Ako SAD...
ODGOVOR Moskve na konfiskovanje ruskih aktiva od strane Amerike može biti samo asimetričan. Ne stoji tvrdnja da će taj odgovor biti manje bolan, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Dmitrij Medvedev, Foto AP
- U vezi sa našim odgovorom na američki zakon o konfiskaciji ruskih aktiva. Očigledno da ne možemo da damo simetričan odgovor na američku drskost i besramno otimanje naših vrednosti, razlog je jasan, kod nas nema značajnije imovine američke države, uključujući novac, prava i drugu imovinu SAD - naveo je Medvedev.
On je rekao da bi Rusija u tom slučaju mogla da donese odluku o obračunu naplate imovine privatnih lica pod jurisdikcijom Rusije.
Ruski zakon, kako je rekao, predviđa mere koje bi bile potencijalni odgovor, a to su tzv. retorzija, tj. uzvraćanje istom merom.
- Da, to je komplikovana priča jer su ta lica nastupala uglavnom kao investitori u rusku privredu i mi smo im garantovali neprikosnovenost prava na ličnu imovinu. Ali, desilo se nepredvidivo, njihova država nam je objavila hibridni rat, uključujući i pravni i sudski - zaključio je Medvedev.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: TAJVANSKA VOJSKA NA DELU: Pogledajte vežbu
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)