POGLEDAJTE - OVO SU PRVA ČETVORICA PRIVEDENIH TERORISTA: Evo za šta su optuženi i kako su se izjasnili (VIDEO)
PVOOSUMNjIČENI za napad na Krokus siti hol Daljeržon Mirzojev je u potpunosti priznao krivicu, saopštila je pres-služba Moskovskog gradskog suda za RIA Novosti.
Foto Tanjug/AP
Nadležni su pojasnili da je ova informacija navedena u odluci Basmanskog suda Moskve o hapšenju Mirzojeva.
Na pojavljivanju pred sudom se saznalo da Daljeržon Mirzojev ima 32 godine, nema registraciju u Rusiji, ima ženu, 4 dece, od kojih su 2 jednoipogodišnji blizanci.
Foto Tanjug/AP
Drugooptuženi, Račabalizoda Saidakrami Murodali, takođe je priveden sudu. On je takođe priznao krivicu.
Foto Tanjug/AP
Optuženi je državljanin Tadžikistana. Na ročištu je sa sudijom komunicirao preko prevodioca.
Račabalisoda je rekao da je rođen 1994. godine i da ima četvoro dece. Naveo je i da ima mesto registracije u Rusiji, ali ga se ne seća.
Ranije je još jedan optuženi, Dalerjon Mirzoev, priznao krivicu za zločin. Obojici optuženih u ovom slučaju određen je pritvor do 22. maja.
TREĆE OPTUŽENI IZA ZATVORENIH VRATA
Basmanski sud Moskve će iza zatvorenih vrata razmatrati pitanje hapšenja Šamsidina Faridunija, trećeoptuženog u slučaju terorističkog napada u Krokusu, javlja dopisnik RIA Novosti iz sudnice.
Istražitelj je podneo odgovarajući zahtev, obrazlažući to potrebom zaštite tajnosti istrage i podataka o učesnicima u procesu.
-Zahtev istražitelja je odobren, objavila je odluku sudija Elena Lenskaja.
Treći optuženi u slučaju terorističkog napada , Šamsidin Fariduni, registrovan je u Krasnogorsku i zaposlen u fabrici u Podolsku.
Ovo prenosi RIA Novosti pozivajući se na svog dopisnika iz sudnice Basmani.
Kako navodi agencija, Fariduni je prvi od trojice optuženih koji su sa sudom razgovarali na ruskom jeziku.
Četvrti terorista, Muhamedsobir Fajzov, odveden je u salu na kolicima: ranjen je tokom hapšenja.
TERORISTIČKI NAPAD NA KROKUS
U petak uveče došlo je do pucnjave i požara u krokus siti holu u Krasnogorsku. U to vreme tamo je trebalo da se održi koncert grupe Piknik. U salu je uletelo nekoliko maskiranih ljudi bez maski. Zločinci su pucali u ljude iz neposredne blizine, a takođe su bacali zapaljive bombe.
Prema poslednjim podacima Istražnog komiteta, u terorističkom napadu stradalo je 137 osoba. Ministarstvo zdravlja Moskovske oblasti prijavilo je 182 žrtve, od kojih je 101 u bolnicama.
(ria.ru)
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Preporučujemo
OBJAVLjEN SNIMAK ISPITIVANjA: Terorista u bolnici ne razume ruski (VIDEO)
23. 03. 2024. u 19:39
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)