PRINCEZU DAJANU PRISLUŠKIVALI NOVINARI TABLOIDA SAN: Princ Hari izneo šokantne tvrdnje
VOJVODA od Saseksa Princ Hari rekao je danas da je izdavač britanskog tabloida San nezakonito presretao pozive njegove majke princeze Dajane i oca kralja Čarlsa Trećeg.
Foto: AP
Hari je tražio sudiji višeg suda da doda nove tvrdnje u postojeću tužbu protiv izdavača Njuz grup njuzpejpers nakon što su izašli novi dokazi iz materijala koje je predala produžnica medijskog konglomerata Ruperta Murdoka NGN, rekao je njegov advokat Dejvid Šerborn, prenosu Asošijeted pres.
U dodatku žalbi piše da je Dajana sumnjala da je praćena i prisluškivana, a Šerborn je naveo da su prisluškivani pozivi Dajane i Čarlsa neizbežno otkrivali privatne podatke o tada devetogodišnjem Hariju.
- Novine optuženog opisale su brige njegove majke kao 'paranoidne zablude', iako je istina da je bila pod bliskim nadzorom i da su njeni pozivi nelegalno presretani - rekao je Šerborn.
On je naveo da su za to prisluškivanje znali novinari i direktori tog medija, dok su u saopštenju NGN ovi navodi ocenjeni kao "neopravdani zaključci u podmetnutom i ciničnom napadu".
DR NOVOSTI - Kako biti emocionalno inteligentniji?
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)