ŠEF PENTAGONA U BOLNICI: Ostin otkazao put u Brisel
AMERIČKI ministar odbrane Lojd Ostin otkazao je put u Brisel gde je trebalo da učestvuje na sastancima sa drugim ministrima odbrane država članica NATO-a, izjavio je danas američki zvaničnik, dan nakon što je šef Pentagona primljen u bolnicu.
Tanjug
Zvaničnik, koji nije želeo da bude imenovan, rekao je da će sastanak o odbrambenim potrebama Ukrajine, poznat kao Ukrajinska kontakt grupa, biti održan virtuelno, preneo je Rojters.
Ostin je trebalo da otputuje na sastanak ministara odbrane država članica NATO u Briselu i odvojeni sastanak sa saveznicima posvećen tome kako da se nastavi podrška Ukrajini. Ostin (70), odveden je juče u Vojno-medicinski centar Volter Rid zbog "simptoma koji ukazuju na pojavu problema sa bešikom", a dužnosti je preneo svojoj zamenici Ketlin Hiks.
Ostin (70) je 22. decembra primljen u nacionalni Vojni medicinski centar u Merilendu Volter Rid radi lečenja raka prostate. U bolnicu se ponovo vratio 1. januara zbog nastalih komplikacija, među kojima su i urinare infekcije. Informacija o njegovoj hospitalizaciji otkrivena je tek četiri dana kasnije, a Pentagon u međuvremenu nije precizirao zbog čega je ministar zadržan na lečenju do 9. januara.
Pre nekoliko dana najavljeno je da će Ostin svedočiti pred Kongresom 29. februara u vezi s tim što nije otkrio svoju dijagnozu raka i naknadnu hospitalizaciju.
Preporučujemo
BAJDEN ŠOKIRAO IZJAVOM O RUSKOM LIDERU: Putin ima veće ciljeve od Ukrajine
12. 02. 2024. u 09:12
DA LI JE OVO KRAH ZELENSKOG? Bivši analitičar CIA: Smena Zalužnog znak poraza Ukrajine
11. 02. 2024. u 17:11
MAKRON ODLOŽIO POSETU UKRAJINI : Na čekanju fond od 200 miliona evra za civilne projekte
11. 02. 2024. u 16:07
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)