OGLASILA SE SESTRA KIM DŽONG UNA: Sposobnost rasuđivanja predsednika Južne Koreje je upitna
SESTRA severnokorejskog lidera Kim Jo Džong izjavila je danas da je upitna sposobnost razmišljanja i rasuđivanja predsednika Južne Koreje Jun Suk Jula.
Kim Jo Džong sestra Kim Džong Una, Foto AP
- Od svoje inauguracije se zalaže za jačanje odnosa Južne Koreje i Sjedinjenih Američkih Država i fokusiran je na njihove zajedničke vojne vežbe, čime dovodi u pitanje sudbinu Južne Koreje", rekla je ona, dodavši da je južnokorejski predsednik "besmisleno hrabar", prenosi AP.
Dodala je da je Junova "fanatična" želja za vojnom konfrontacijom dala Severnoj Koreji "zlatnu priliku" da intenzivira svoje vojne programe.
Istovremeno, za bivšeg predsednika Južne Koreje Mun Ce Ina rekla je da je "pametan i lukav".
Izjave sestre Kim Džong Una su odgovor na Junovo novogodišnje obraćanje u kojem je južnokorejski predsednik rekao da će ojačati vojne kapacitete Južne Koreje i njen savez sa SAD kako bi se zemlja izborila sa nuklearnim pretnjama koje dolaze iz Pjongjanga, navodi američka agencija.
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE - Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Preporučujemo
NOVOGODIŠNjE IZDANjE VODITELjKE: Kosjerina mami uzdahe u uskoj, crvenoj haljini (FOTO)
31. 12. 2023. u 10:23
URADIO DNK TEST DA NAĐE RODITELjE: Čekao ga je niz šokantnih oktrića o njegovom poreklu
31. 12. 2023. u 12:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)