TALIBANI POKUŠAVAJU DA USPOSTAVE KONTROLU: Avganistan se sam bori protiv oružanih grupa u zemlji
MERE Avganistana da spreči oružane grupe da koriste teritoriju zemlje na štetu drugih nisu posledica zahteva ili podrške bilo koga, uključujući SAD, rekao je portparol Ministarstva spoljnih poslova u talibanskoj vladi Abdul Kahar Balki.
Talibani na ulicama Kabula, Foto AP
Američki predsednik Džo Bajden odbacio je u petak tvrdnje o pogrešnim procenama u povlačenju američkih trupa iz Avganistana, rekavši da talibani ispunjavaju obećanje da će sprečiti širenje terorističkih organizacija u republici.
- Smatramo izjave američkog predsednika Džoa Bajdena o odsustvu oružanih grupa u Avganistanu kao priznanje realnosti i izjavljujemo da one pobijaju nedavni izveštaj grupe UN za praćenje sankcija, koji navodi prisustvo i aktivnosti više od 20 naoružanih grupa u Avganistanu. Islamski emirat se pridržava politike koja se sastoji od toga da se nikome ne dozvoli da koristi zemlju Avganistana kako bi naškodio drugima. Naše akcije u tom pogledu nisu uslovljene zahtevima ili podrškom bilo koga, uključujući i Ameriku - navodi se na Balkhijevom nalogu na Tviteru, prenela je RIA.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo
"MOJA BORBA NIJE GOTOVA": Bajden se obratio nakon odluke o studentskim kreditima
30. 06. 2023. u 19:56
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)