LIDERI G7 POLOŽILI CVEĆE NA SPOMENIK ŽRTVAMA ATOMSKE BOMBE U HIROŠIMI: Nakon ceremonije očekuju se razgovori o pomoći Ukrajini (VIDEO)
LIDERI zemalja G7, kao i šefovi Evropske komisije i Evropskog saveta, tokom samita G7 koji je otvoren u petak, položili su cveće na spomenik žrtvama atomskog bombardovanja u Parku mira u japanskom gradu Hirošima i učestvovali u ceremoniji sadnje drveća.
Foto: Profimedia
Po završetku događaja u Parku mira, lideri su odvojeno otišli u pravcu mesta održavanja samita G7, gde će uskoro biti održana prva od sednica. Kako se očekivalo, u petak, šefovi G7 takođe nameravaju da razgovaraju o pomoći Ukrajini.
Održavanje prvog događaja prvog dana foruma u Parku mira vezano je za ličnost japanskog premijera Fumija Kišide: Hirošima je njegova izborna jedinica, u njegovom timu ima mnogo potomaka stradalih nakon eksplozije atomske bombe. Inicijativa da se samit održi u ovom gradu bila je njegova.
Pored toga, u popodnevnim časovima predviđena je poseta hramu Icukušima koji je uvršten na Uneskovu listu svetske baštine, prenela je RIA.
BONUS VIDEO: VODA DO GUŠE - Novi snimci katastrofalnih poplava u italijanskoj regiji Emilija-Romanja
Preporučujemo
KINA ZABRINUTA: Poziva Japan da samit G7 ne pretvara u "političku predstavu"
18. 05. 2023. u 17:29
OŠTRA ŠOLCOVA PORUKA IZ HIROŠIME: "G7 će dodatno pooštriti sankcije prema Rusiji"
18. 05. 2023. u 14:13
BELA KUĆA SAOPŠTILA: Bajden planira put za Japan i Australiju zbog situacije u Ukrajini
26. 04. 2023. u 08:03
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (1)