ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA: Lukašenko - To su pravi gadovi
BELORUSKE snage pritvorile su više od 30 saradnika stranih obaveštajnih službi, koje je predsednik te države Aleksandar Lukašenko "pravim gadovima".
Foto: EPA
- Nedavno smo uhvatili teroristu koji je tajno radio po naređenju Ukrajinske službe bezbednosti (SBU) i, ono što je najvažnije, ono što me najviše ljuti, zatvorili smo više od 30 kolaboratora. To su pravi gadovi koji žive među nama i sprovode terorističke aktivnosti na svom tlu - rekao je Lukašenko na sastanku sa direktorom ruske Strane obaveštajne službe (SVR) Sergejem Nariškinom, preneo je Tas.
Prema Lukašenku, ti ljudi su "đubrad na koju strani teroristi računaju".
Beloruski predsednik je naglasio da su obaveštajne službe imale mnogo posla u ovom slučaju.
- Međutim, uveravam vas da smo potpuno otvoreni za saradnju. Možete da vidite i osetite to. Takođe, zahvalni smo vam za informacije koje ste nam dali i što ste bili iskreni po određenim pitanjima. Verujem da ćemo produbiti saradnju - poručio je Lukašenko.
Nešto ranije šef beloruskog KBG rekao je da je pritvoren određen broj stranih agenata iz Poljske, Ukrajine i baltičkih zemalja zbog terorizma i špijunaže.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE ISPALjIVANjE "MOSKIT" KRSTAREĆE RAKETE - Vežbe ruske Pacifičke flote u Japanskom moru
Preporučujemo
"NUKLEARNA TVRĐAVA" SOVJETSKOG SAVEZA: Šta rusko nuklearno oružje znači za Belorusiju?
04. 04. 2023. u 15:42
PAO SNEG: Da li policija može da vas kazni ako nemate zimske gume? Veći trošak - ali i bezbednost
03. 04. 2023. u 18:20 >> 08:28
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)