"KIJEVSKE VLASTI IDU POSLEDNJIM PUTEM" Sestra Kim DŽong Una: Zelenski se vara ako misli da će ga „nuklearni kišobran“ SAD spasiti od Rusije
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski pod uticajem svojih političkih ambicija želi da nabavi nuklearno oružje, ali on se vara ako misli da američki „nuklearni kišobran“ može spasiti Ukrajinu od Rusije, izjavila je sestra severnokorejskog lidera i zamenica šefa Centralnog komiteta Radničke partije Koreje Kim Jo Džong.
FOTO: Tanjug/AP
- Zapavši u neizlečivu megalomaniju, govoreći da mogu da pobede Rusiju, ukrajinske vlasti nisu u stanju da vide šta će uslediti niti da se izbore sa posledicama. Navlače na sebe nuklearnu katastrofu opasnu po njihove živote - izjavila je Kim Jo Džong, prenela je Centralna telegrafska agencija Severne Koreje.
S tim u vezi, ona je podsetila na peticiju koja je objavljena na sajtu administracije ukrajinskog predsednika u kojoj se poziva da se na teritoriji zemlje rasporedi američko nuklearno oružje. Političarka je podsetila da je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski još 2022. godine otvoreno izrazio nameru da vrati Ukrajini status nuklearne sile, te da je peticija samo politički trik njegove vlade.
- Činjenica da Zelenski, govoreći o raspoređivanju američkog nuklearnog oružja ili razvoju sopstvenog, stavlja na kocku sudbinu svoje zemlje i naroda kako bi spasao svoj život pokazuje njegove izuzetno opasne političke ambicije - konstatovala je Kim Jo Džong.
Po njenim rečima, ukrajinski predsednik koji nije bio u stanju da pruži otpor Moskvi, sada gleda na Ameriku kao na „gospodara“ i „prosjači“ čim otvori usta.
- Ako on nastavi da bude opsednut nuklearnim oružjem kao što je sada, Ukrajina će još jasnije biti na nišanu ruskog nuklearnog oružja. Ako je Zelenski računao na to da će čim se sakriju ispod američkog nuklearnog kišobrana, koji ionako ima rupe na mnogo mesta, moći da izbegnu snažan iznenadni napad Rusije, onda kijevske vlasti nesumnjivo idu pogrešnim putem, poslednjim putem - zaključila je Kim Jo Džong.
Ranije je na sajtu predsednika Ukrajine Vladimira Zelenskog objavljena peticija u kojoj se poziva da se na teritoriji Ukrajine rasporedi američko nuklearno oružje ili da Ukrajina napravi svoje nuklearno oružje.
(Spunjtik)
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE ISPALjIVANjE "MOSKIT" KRSTAREĆE RAKETE: Vežbe ruske Pacifičke flote u Japanskom moru
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (2)