TRAGEDIJA U ČEŠKOJ: Maturant iz Poreča smrtno stradao u Pragu
NA ekskurziji pulskih maturanata u Češkoj, u Pragu, završila se tragedijom - smrtno je stradao sedamnaestogodišnji učenik.
Foto: AP
Istraga u Pragu je u toku, a u Poreču i Puli kažu da je reč o primerenom mladiću koji nije bio problematičan. Na maturskom putovanju je bilo 87 učenika iz tri razreda, u pratnji četiri profesora. Trebalo je da na putu ostanu do ponedeljka, ali su zbog tragedije u subotu krenuli kući.
Detalji još nisu ooznati, a vest o smrti učenika izazvala je šok u Puli. Krešimir Bronić, direktor Srednje škole ”Mate Balote” iz Poreča kaže da je policija izvršila uviđaj i da očekuju izveštaj.
Navodno je mladić pao sa velike visine.
- Nisam bio sa učenici na putu, a osećam se strašno. Svi smo pod stresom, od šoka jedva govorimo - kaže direktor.
Tele nesrećnog mladića ostalo je do kraja istrage u Pragu.
Preporučujemo
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)