RUSI UNIŠTILI NORVEŠKI "NASAMS" Lovačka avijacija Rusije beleži uspehe

Новости онлајн

03. 02. 2023. u 13:30

RUSKE snage nastavljaju ofanzivu u pravcu Donjecka, zauzele su povoljnije položaje i linije, a tom prilikom likvidirano je skoro 40 ukrajinskih vojnika.

РУСИ УНИШТИЛИ НОРВЕШКИ НАСАМС Ловачка авијација Русије бележи успехе

Foto Tviter forsvarsmakten.se

U Donjeckoj Narodnoj Republici je tokom proteklog dana po prvi put tokom operacije uništen norveški PVO sistem „nasams“ i jedna lansirna platforma „točka u“, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

U saopštenju se dodaje da je na području Donjecka u DNR uništeno ukrajinsko skladište goriva, haubica „msta-B“, kao i radar američke proizvodnje AN/TPQ-37, kao i dva skladišta municije.

U pravcu Krasnog Limana likvidirano je preko 70 neprijateljskih vojnika, a uništeno je ukrajinsko skladište municije.

U zaporoškom pravcu Ukrajina je za prethodna 24 časa izgubila preko 20 vojnika.
U pravcu Kupjanska tokom prethodnog dana likvidirano je skoro 40 neprijateljskih vojnika, a u Harkovskoj oblasti uništeno je skladište artiljerijske municije.
Lovačka avijacija Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije oborila je ukrajinski Mig-29 u Hersonskoj oblasti. Takođe, oboreno je sedam ukrajinskih dronova.

Na području Antonovke uništena je lansirna platforma PVO sistema „hajmars“, a u Hersonskoj oblasti uništena su tri skladišta sa municijom ukrajinske vojske i tri samohodne artiljerijske haubice „gvozdika“.

BONUS VIDEO: "URAGAN" PONOVO U AKCIJI - Snimci Ministarstva odbrane Rusije

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka