ŠOLC NAŠAO ZAMENU ZA LAMBREHTOVU: "Zadovoljan sam, Pistorijus novi ministar odbrane"
NOVI nemački ministar odbrane biće Boris Pistorijus (62), saopštila je danas vlada u Berlinu, dok je kancelar Olaf Šolc izrazio zadovoljstvo zbog njegovog imenovanja.
Foto Tanjug/AP
Socijaldemokrata Pistorijus, ministar unutrašnjih poslova Donje Saksonije od 2013. godine, zameniće na mestu ministra odbrane Kristinu Lambreht koja je u ponedeljak podnela ostavku.
Lambrehtova je podnela ostavku nakon višemesečnih kritika u vezi sa slanjem oružja Ukrajini i u trenutku kada saveznici sve glasnije zahtevaju da Nemačka poveća vojnu pomoć Ukrajini.
O promeni se oglasio i kancelar Olaf Šolc, rekavši da će zaposliti regionalnog zvaničnika nakon ostavke Lambrehtove, koja je kritikovana često.
Pistorijus je član Šolcove Socijaldemokratske partije.
- Veoma sam zadovoljna što smo Pistorijusa, izvanrednog političara naše zemlje, dobili na mestu ministra odbrane. On je veoma iskusan političar, ima administrativno iskustvo, zatim iskustvo u bezbednosnoj politici, i sa njegovim znanjem, velikim srcem, prava je osoba da vodi Bundesver u eri promena - kazao je Šolc.
BONUS VIDEO: RUSKI TENKOVI U MARINIKI - Snimci Narodne milicije DNR
TRAMP ŽESTOKO PRETIO IRANU, POMENUO I SRBIJU: Američki predsednik oborio rekord, govorio skoro dva sata pred Kongresom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp postavio je rekord u najdužem govoru o stanju nacije, koji je trajao jedan sat i 50 minuta, nadmašivši rekord koji je Bil Klinton postavio tokom svog poslednjeg obraćanja 2000. godine.
25. 02. 2026. u 07:31
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)