NEMAČKA MINISTARKA ODBRANE PODNELA OSTAVKU: Zatražila od kancelara Šolca da je razreši dužnosti

Biljana Ristivojević

16. 01. 2023. u 10:44

NEMAČKA ministarka odbrane Kristin Lambreht saopštila je danas da je od kancelara Olafa Šolca zatražila da je razreši dužnosti, preneo je Rojters.

НЕМАЧКА МИНИСТАРКА ОДБРАНЕ ПОДНЕЛА ОСТАВКУ: Затражила од канцелара Шолца да је разреши дужности

Foto: Instagram/christine.lambrecht

- Danas sam tražila od kancelara da me razreši dužnosti saveznog ministra odbrane - navela je Lambreht, koja je članica Šolcove Socijaldemokratske partije (SPD).

Njena odluka da se povuče dolazi u trenutku kada je Nemačka pod pritiskom da odobri povećanje vojne podrške Ukrajini, a nemačke odbrambene sposobnosti dovedene su u pitanje nakon što je više tenkova "puma" ostalo van upotrebe tokom nedavne vojne vežbe, navela je agencija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura