MAKRON MOLI ALIJEVA: Hitno ustanoviti slobodno kretanje duž koridora Lačin
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron je u razgovoru sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim pozvao na slobodno kretanje između Nagorno-Karabaha i Jermenije, javila je agencija Frans pres pozivajući se na Jelisejsku palatu.
Foto: Tanjug/AP photo
Makron je tokom telefonskih razgovora obavestio Alijeva o svojoj snažnoj zabrinutosti zbog obnavljanja napetosti na Južnom Kavkazu i pozvao na slobodno kretanje celom dužinom koridora Lačin, prenose mediji.
Ministarstvo odbrane Rusije je ranije saopštilo da je 12. decembra azerbejdžanska strana blokirala put Stepanakert -Goris, jedini autoput koji povezuje Nagorno-Karabah sa Jermenijom, zbog čega komanda ruskog mirovnog kontingenta pregovara sa predstavnicima Azerbejdžana o nastavku nesmetanog kretanja civilnog transporta u ovom pravcu. Američki Stejt department je takođe pozvao azerbejdžansku stranu da deblokira koridor Lačin - prenela je RIA.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Komandant "Ahmata" o klanici u Bahmutu - "Tu su najžešće borbe, Kijev će morati da preda grad" (FOTO/VIDEO)
23. 12. 2022. u 07:20 >> 00:40
BAJDEN POTPISAO REKORDNI VOJNI BUDžET: Vašington izdvaja milijarde za obuzdavanje Rusije
23. 12. 2022. u 21:26
DO SADA NEZABELEŽEN SLUČAJ: Avion kasnio 26 časova, a bizaran razlog iznenadio mnoge
23. 12. 2022. u 07:53
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)