SNAŽAN ZEMLJOTRES U TURSKOJ: 35 povređenih

Танјуг

23. 11. 2022. u 06:56

NAJMANjE 35 ljudi je povređeno kada je zemljotres jačine šest stepeni Rihterove skale pogodio jutros zapad Turske, u blizini grada Duzdže, saopštili su Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC) i turski ministar zdravlja Fahretin Koča.

СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС У ТУРСКОЈ: 35 повређених

Foto: Free Images Pixabay

Turski ministar zdravlja Fahretin Koča naveo je na Tviteru da je 35 osoba povređeno u Duzdži i obližnjim provincijama.

Za sada nema izveštaja o poginulima ili značajnoj materijalnoj šteti, naveo je turski ministar unutrašnjih poslova Sulejman Sojlu, a prenosi Rojters.

On je dodao da je tokom zemljotresa došlo do nestanka struje, ali da se radi na obnovi snadbevanja električnom energijom.

Turska Uprava za katastrofe i vanredne situacije izmerila je zemljotres jačine 5,9 stepeni Rihterove skale i navela da je epicentar bio u Goljaki, okrugu u severozapadnoj provinciji Duzdže.

Turski mediji preneli su da se zemljotres osetio i u Istanbulu i Ankari.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO-SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

PREPLAKALA SAM CELU NOĆ: Karleuša u panici zbog privatnih snimaka i slika - Sve smo pretražili, prevrnuli... (VIDEO)