"NEČUVENO - TAJ RAT JE ZAJEDNIČKA ISTORIJA" Peskov osudio uklanjanje sovjetskih spomenika od strane estonskih vlasti
MOSKVA smatra nečuvenom odluku estonskih vlasti da uklone oko 400 sovjetskih spomenika sa javnih mesta, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: EPA
- To vidimo kao nečuveno. Taj rat je zajednička istorija, a eliminacija spomenika onima koji su spasli Evropu od fašizma je, naravno, nečuvena. To ne ide u prilog bilo kojoj naciji, uključujući Estoniju - rekao je Peskov.
Peskov je naglasio da Moskva nije imala mogućnost da izbori poništavanje ove odluke, ali da će biti moguće predati zahtev da se ti spomenici ne unište nego da se prebace u Rusiju, javio je TASS.
- Takvo rešenje možda ima pravo da postoji, ali u ovom slučaju je neophodno da se strogo osudi takva praksa - dodao je Peskov.
Estonski Kabinet ministara juče je doneo odluku da se potpuno rasformiraju sovjetski spomenici u Estoniji.
Vlasti procenjuju da u Estoniji postoji između 200 i 400 spomenika sa sovjetskim simbolima.
BONUS VIDEO:
RAKETIRAN HOTEL "DOMBAS PALAS": Nastradala jedna osoba
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)