"SVE ĆE BITI RUSIJA, OSIM KOSOVA, ONO JE SRBIJA": Lider DNR-a uputio poruku podrške našem narodu (VIDEO)
LIDER Donjecke Narodne Republike, Denis Vladimirovič Pušilin odgovorio je na pitanje novinara da uputi poruku građanima Srbije.
Foto: Printskrin Youtube/ Solovьёv LIVE
Pušilin je u kratkom obraćanju govorio o nepravdi koja je učinjena prema srpskom narodu, uslovima za članstvo naše zemlje u EU, ali i o Kosovu i Metohiji.
- Što se tiče Srbije, Srbi su naša braća. Mi vidimo kakav je nepravedni odnos prema srpskom narodu, i vidimo kakav je sad pritisak na srpski narod, uključujući pre svega poslednju izjavu Šolca, koji je rekao da ukoliko Srbija želi da postane član Evropske unije, mora da prizna Kosovo. Mi razumemo koliko je bolna trenutna situacija sa Kosovom za vaš narod, ali sve je u stvari jednostavno. Sve će biti Rusija, osim Kosova. Kosovo je Srbija - izjavio je predsednik DNR-a.
Pušilin je 6. decembra 2021. postao član ruske vladajuće partije Jedinstvena Rusija. Predsednik ove stranke, Dmitrij Medvedev lično mu je uručio partijsku knjižicu tokom godišnjeg kongresa stranke u Moskvi.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Razbijena ukrajinska odbrana kod Lisičanka, pregaženo Zolotoje i Gorsko; Eliminisani diverzanti (VIDEO)
24. 06. 2022. u 07:38 >> 22:35
TRAGEDIJA U RUSIJI: Srušio se vojni avion u Rjazanju - ima poginulih (VIDEO)
24. 06. 2022. u 07:41
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (10)