GENERAL MIZINCEV UPOZORAVA: Kijevski rezim sprema provokaciju, pucaće nasumice
KIJEVSKI režim priprema provokaciju uz primenu minobacača koji gađaju nasumice u Sumskoj oblasti da bi izazvali rusku stranu da uzvrati vatru po stambenim objektima, izjavio je načelnik nacionalnog centra za rukovođenje odbranom Rusije general-pukovnik Mihail Mizincev.
Foto: Profimedia/Ilustracija
-Pripadnici ekstremističkih bataljona planiraju da pucaju na pograničnu teritoriju Rusije iz privatnih kuća kako bi isprovocirali uzvratnu vatru po stambenim objektima i civilima koje drže unutra, naveo je Mizincev, prenosi Sputnjik.
Ponovio je da ukrajinske snage utvrđuju položaje u školama, postavljajući artiljerijsko naoružanje i višecevne bacače raketa, a stanovnike okolnih zgrada na silu drže u podrumima.
Kao primer naveo je da su u mestu Bahmut u DNR na gornjim spratovima duž jedne od ulica utvrđeni položaji i postavljeni snajperi, a prilazi zgradama minirani, a da građani o tome ništa ne znaju.
BONUS VIDEO - RUSKI "ALIGATOR" I "KROKODIL" U AKCIJI: U brišućem letu jure ka ukrajinskim položajima
Preporučujemo
AMERIKA ŠALjE 18 HAUBICA KIJEVU: Ukrajinci će dobiti i tri protivbaterijska radara
19. 05. 2022. u 21:34
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)