NATO POMOĆ KIJEVU: Slovačka spremna da isporuči Ukrajini sisteme S-300
SLOVAČKA je spremna da preda Ukrajini sisteme za protivvazdušnu odbranu S-300 čim dobije zamenu od Sjedinjenih Američkih Država ili drugih saveznika NATO-a, izjavio je ministar odbrane ove zemlje Jaroslav Nađ.
Foto arhiva
-Razmatramo sa Sjedinjenim Američkim Državama, Ukrajinom i drugim saveznicima o mogućnosti raspoređivanja, slanja ili predaje sistema S-300 Ukrajincima. I mi smo spremni da to uradimo. Spremni smo da to uradimo odmah čim dobijemo adekvatnu zamenu, rekao je ministar na zajedničkoj konferenciji za štampu sa šefom Pentagona Lojdom Ostinom.
Nađ je dodao da Slovačka pregovara o zameni ne samo S-300, već i lovaca MiG-29 sovjetske proizvodnje. On je izrazio interesovanje da umesto njih dobije američke avione F-16.
Kao zamena za PVO sisteme, prema njegovim rečima, mogli bi biti sistemi koji bi se isporučili Slovačkoj ili koje bi saveznici postavili na njenoj teritoriji.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (2)