KINA SE OGLASILA O OPERACIJI U UKRAJINI: Pozvali Moskvu i Kijev na pregovore
PEKING podržava dijalog Rusije i Ukrajine, kao i diplomatske napore koji su usmereni na pronalaženje političkih sporazuma, izjavio je kineski ambasador u Ujedinjenim nacijama Džang Džun.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Pozivamo Rusiju i Ukrajinu da sačuvaju privrženost političkom rešavanju situacije i da pregovorima dođu do rešenja. Pregovori koji će podrazumevati legitimnu zabrinutost obe strane i promovisati dugoročni mir, stabilnost i bezbednost u Evropi. Kina pozdravlja sve diplomatske napore koji vode do političkog rešenja - rekao je kineski ambasador u Ujedinjenim nacijama.
Na teritoriji Belorusije su 28. februara i 3. marta održane prve dve runde pregovora ruske i ukrajinske delegacije, a treća se očekuje tokom vikenda.
Podsetimo, Rusija je 24. februara pokrenula specijalnu operaciju čiji je cilj demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine. Predsednik Rusije Vladimir Putin je u televizijskom obraćanju Rusima rekao da okolnosti „zahtevaju odlučnu i hitnu akciju“ i da su se narodne republike Donbasa obratile Rusiji sa zahtevom za pomoć.
Prema rečima ruskog lidera, sva odgovornost za krvoproliće biće na savesti vladajućeg režima u Ukrajini. On je pozvao ukrajinsku vojsku da ne poštuje zločinačka naređenja ukrajinskih vlasti, da položi oružje i ode kući.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: Najnoviji ruski dron "Orion" razneo metu u paramparčad
Preporučujemo
SMRT SA NEBA! Ruski dron uništio "ajdarovce", pogledajte snimak napada (VIDEO)
04. 03. 2022. u 18:32
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)