RUSI UDARILI RAMPU U KOSMOSU: Rogozin naredio da se zaustave sva lansiranja ruskih raketa u interesu OneVeb-a
DMITRIJ Rogozin, generalni direktor Državne korporacije Roskosmos, naložio je da se zaustave sva lansiranja ruskih raketa u interesu OneVeb-a sa svih kosmodroma.
Foto: Printcreen/Jutjube
Ova odluka doneta je zbog nepostojanja garancije OneVeb-a da se sateliti ovog sistema neće koristiti u vojne svrhe, saopšteno je na zvaničnom nalogu Roskosmosa.
Podsetimo, Rogozin je juče saopštio i da Rusija zaustavlja isporuke raketnih motora SAD.
Rogozin je rekao da Rusija prekida saradnju sa SAD na međunarodnoj svemirskoj stanici.
– Ruski svemirski program u uslovima sankcija će biti prilagođen, prioritet će biti stvaranje satelita u interesu odbrane – naveo je Rogozin.
Prema njegovim rečima, rukovodstvo drugih ruskih kompanija, posle Roskosmosa, treba da smanji plate.
Istovremeno, obećava podizanje plata osoblju u raketno-kosmičkoj industriji – inženjerima, dizajnerima, tehnolozima.
BONUS VIDEO:
GDE STIGNU ČEČENI, NACISTI BEŽE: Kadirov objavio snimak proslavljenog komandanta
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
BILI BI REALNA PRETNjA ZA RUSIJU: Rogozin o balističkim raketnim sistemima Ukrajine
26. 02. 2022. u 22:13
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)