VLAST TRENIRA STROGOĆU: Od subote 600.000 Francuza gubi sanitarnu propusnicu jer nema treću dozu
OD SUBOTE, u Francuskoj je treća doza neophodna za funkcionisanje sanitarnih propusnica, koje će uskoro prerasti u vakcinalne propusnice. Treću dozu moraće da prime svi oni kojima je isteklo više od 7 meseci od druge doze.
Foto AP
Vlasti smatraju da ima još oko 600.000 ljudi koji nisu ispunili ovu obavezu i kojima će od 15. januara biti ukinuta sanitarna propusnica. To znači da neće moći da idu u restorane, bioskope, muzeje, pozorišta, na stadione, ali ni da putuju vozom ili avionom. Ponovo će moći da je dobiju nedelju dana posle primanja propisane doze.
Uskoro će razmak između druge i treće vakcine biti dodatno smanjen, pa će propusnicu 15. februara izgubiti svi koji nisu primili "buster" dozu četiri meseca posle druge.
BONUS VIDEO:
VLAST TRENIRA STROGOĆU: Od subote 600.000 Francuza gubi sanitarnu propusnicu jer nema treću dozu
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)