STIGLA PETA VAKCINA: U Francuskoj odobren "Novavaks"
VISOKE zdravstvene vlasti u Francuskoj odobrile su u petak petu vakcinu protiv kovida, "Novavaks".
Foto: Profimedia
Ovo cepivo se tako pridružilo već postojećim – "fajzeru", "moderni", "astrazeneki" i "jansenu", kojima se u Francuskoj vodi bitka protiv kovida.
Ipak, zdravstvene vlasti su poručile da su privilegovane vakcine "fajzer" i "moderna" koje su zasnovane na novoj tehnologiji.
Ali, zaključeno je da "novavaks" predstavlja "korisnu alternativu" za one osobe koje odbijaju inovantne RNK vakcine. Jer, "novavaks" fukcioniče po klasičnom principu.
U Francuskoj je do sada vakcinisano preko 90 odsto starijih od 12 godina, odnosno 77 odsto ukupne populacije. Pretpostavlja se da u zemlji sa ukupno 67 miliona stanovnika nije cepljeno oko 5 miliona starijih od 12 godina, od kojih je 4 miliona punoletno, a jedan od razloga je i to čto su želeli "klasičnu" vakcinu.
U Francuskoj se danas gotovo isključivo vakciniše "fajzerom" i "modernom".
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
MOŽDANA SMRT NATO: Alijansa bila na samrti, za oživljavanje duguje zahvalnost Rusiji
12. 01. 2022. u 18:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (1)